Doç. Dr. H. Sühan Tomaç

Doç. Dr. H. Sühan Tomaç

(Lazerli Katarakt Tedavisi)

Doç. Dr. H. Sühan Tomaç

1977-1984 yılları arasında Hacettepe Üniversitesi ve Anadolu Üniversitesi Tıp Fakültelerinde eğitim aldı. Ankara Numune Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde 1990 yılında Göz Hastalıkları Uzmanı oldu. 2003 yılında Doçentlik ünvanını aldı.

TOD Şaşılık Birimi ve TOD Nörooftalmoloji Birimi Aktif Üyeliği, American Association for Pediatric Ophthalmology and Strabismus, American Academy of Ophthalmology, European Strabismological Association üyeliği bulunmaktadır.

Yurtdışında Roma Üniversitesi Gemelli Hastanesi İtalya, Çocuk ve Erişkin Şaşılık Eğitimi 1994-1995 yılları arasında ve Wilmer Oftalmoloji Enstitüsü, Johns Hopkins Hastanesi ABD, Çocuk ve Erişkin Şaşılık Eğitimi 2000 yılında görev yapmıştır.

Özel ilgi alanları; Çocuk ve Erişkin Şaşılıkları, Göz Tembelliği, Çocuk Göz Sağlığı, Genel Göz Muayenesidir.

Uluslararası bilimsel indekslere giren çok sayıda bilimsel makalesi sözlü ve poster sunumu bulunmaktadır. Ulusal dergilerde çeşitli yayın, kitap bölüm yazarlığı, kitap bölüm çevirileri ve çok sayıda sözlü sunum ve poster, kurs eğitmenliği bulunmaktadır. Uluslarası temel alan indeksleri kapsamındaki yayınlarda ve kitaplarda 200’e yakın atıfı bulunmaktadır. H. Sühan Tomaç iyi derecede İngilizce bilmektedir.