Akıllı Lens Nedir? 

Her insanın gözünde hem şeffaf hem de esnek olan doğal bir mercek vardır. Her yakın ve uzak görüş ile, bu mercek bu esneklik nedeniyle şeklini değiştirerek görülen mesafeye odaklanır. Böylece hem mesafe hem de yakın görüş açıktır.

İlerleyen yaşla birlikte, gözdeki doğal mercek, şekli değiştirmeden ve yakın görüşe odaklanmadan önce esnekliğini yitirir, saydamlığını kaybeder ve sonraki yıllarda katarakt geliştirir.

Doğal göz içi lensimiz, yaklaşık 40 yılda elastikliğini kaybettikten sonra yenisiyle değiştirilebilen bir lenstir. Deforme olmuş doğal lensimiz yerine, Akıllı Lens adı verilen yapay bir lens yerleştirilir. Bu yeni lens şimdi hem mesafeye, hem orta mesafeye hem de yakınlığa odaklanabilecek ve insana tüm mesafelerde net bir görüş sağlayacaktır. Bu lens sayesinde bir hastada göz sayısı hiçbir zaman ilerlemez ve bu gözde başka katarakt gelişmez.

Akıllı Lenslere Kim Sahip Olabilir?

40 yaş üstü, uzaktan görme vizyonu problemi yaşayan, yakın veya her ikisine sahip olan ve gözlüklerinden ömür boyu kurtulmak isteyen herkes doğal olarak adaydır. Bir Akıllı Lensin takılı olduğu her göz, hem mesafeyi hem de kendi başına yakınlığı görebilecek. 

35-40 yaş arasındaki gençlerde, göz sayısı lazerle düzeltilemeyecek kadar yüksekse, Akıllı Lens tedavisine yönlendirilebilir.

Göz lazer ameliyatı geçiren kişiler, göz içi lenslerinin deformasyonu nedeniyle görme kaybı, uzak veya yakın görme sorunları yaşarlarsa Akıllı Lens'i de seçebilirler. Bireyde katarakt varsa ve katarakt ameliyatından sonra hem uzak hem de gözlüksüz görmek isterse, Smart Lens de ilk tercihtir.

Akıllı Lens Operasyonu Nasıldır?

Her göz, ayrı günlerde yaklaşık 10 dakika süren bir işleme tabi tutulur. Gözler damlalarla uyuşur. Genel anestezi, sedasyon veya hastaneye yatış gerekli değildir. Tamamen ağrısız kullanımda, Akıllı Lens gözdeki lens tutucuya tutturulur. Ameliyattan sonra göz bandajlanır, hasta eve gider, bir gece göz bandajı ile kalır ve bandaj ertesi gün gözden alınır. Hasta aynı günü görmeye başlar. Birkaç gün içinde aynı işlem diğer göze uygulanır.

Akıllı Lensin Önemi Nedir?

Akıllı Lensler yakın ve uzak mesafelerde net, yakın, net görüntü sağlayan kalıcı lenslerdir.

Akıllı lenslerin en önemli özelliği, orta mesafeli netlik sağlama yetenekleridir. Vizyon, bilgisayar kullanım mesafesi, televizyon izleme mesafesi ve mutfak tezgahına olan mesafe gibi en önemli mesafelerde açıktır.


Astigmat

Astigmat

Gözünüzün korneasının veya lensinin eğriliğindeki bir kusurdur. Normal olarak, kornea ve mercek pürüzsüzdür ve her yöne eşit şekilde kavislidir. Bu, ışıkların gözünüzün arkasındaki retinaya keskin bir şekilde odaklanmasına yardımcı olur.

Devamını Oku
HEMEN ARA
WHATSAPP
Bu internet sitesi veri politikalarına uygun çerezler kullanır. Bu internet sitesine bakmaya devam etmeniz, çerez kullanımımızı kabul ettiğiniz anlamına gelir. Detaylar için tıklayınız.
x