Prof.Dr. Kaan Ünlü

Prof.Dr. Kaan Ünlü

(Lazerli Katarakt Tedavisi)

Prof.Dr. Kaan Ünlü

1966 yılında doğdu. Kuleli Askeri Lisesi’nden mezun olan Prof. Dr. Kaan Ünlü 1984 yılında Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde tıp eğitimine başladı. 
2000 yılında Doçent, 2006 yılında Profesör oldu.
Türk Oftalmoloji Derneği’nde Şube Başkanlığı ve Merkez Yönetim Kurulu görevlerinde bulundu.
International Ocular Inflammation Society (IOIS), European Society of Cataract Refractive Surgeons (ESCRS), American Academy of Ophthalmology (AAO), The American Society of Cataract and Refractive Surgery (ASCRS), American Association For The Advancement of Science (AAAS) üyesidir. 
Birçok yurtiçi dergide Danışma Kurulu üyeliği yanısıra, Journal of Cataract & Refractive Surgery dergisinde Reviewer, The Scientific World Journal dergisinde Editör olarak görev yapmaktadır.
Yurtiçi ve yurtdışı bilimsel dergilerde 110′un üzerinde çalışması yayınlanmıştır. Bu yayınlar 70′in üzerinde atıf almıştır. Yurtiçi ve yurtdışı toplantılarda 60′ın üzerinde sunumu olmuş, 20′nin üzerinde konferans veya panelde konuşmacı olmuştur.
En iyi makale birincilik ve mansiyon ödülleri mevcuttur. Aktif olarak göz hekimlliği yaptığı 20 yıl boyunca 10.000′in üzerinde cerrahi vaka deneyimi mevcuttur.
Retina Hastalıkları ve cerrahi tedavisi (vitreoretinal cerrahi), komplike glokom ve komplike katarakt olguları, excimer lazer konusu ilgi alanlarına girmektedir. İyi derecede ingilizce bilmektedir.