0232 386 69 69
info@ekolgoz.com
Mavişehir-Çiğli Kipa Kavşağı -İzmir

Prof.Dr. Cem Küçükerdönmez

1975 yılında Uşak’ta doğdu. 1983-86 tarihleri arasında Almanya’nın Moosburg kentinde öğrenim gördü. Lise öğrenimini Eskişehir Fatih Fen Lisesi’nde tamamladıktan sonra kazandığı Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden 1999 yılında tıp doktoru olarak mezun olmuştur.

İhtisas eğitimini 1999-2003 yılları arasında Başkent Üniversitesi Tıp Fakültesi Göz Hastalıkları bölümünde tamamlayarak göz hekimi ünvanı kazanmıştır. Aynı üniversitede 2012 yılına kadar görev yapmış olup, 2010’da doçentlik ünvanı, 2015 yılında profesör oldu.

Tanınmış uluslararası ve ulusal bilimsel kuruluşlarca (International Council of Ophthalmology (ICO)/International Federation of Ophthalmological Societies (IFOS) – Fellowship, 2005; Tübitak BİDEB 2225 Almanya DFG burs programı, 2011; German Academy Exchange Service, DAAD, 2015) verilen bilimsel destek programları çerçevesinde  Almanya Tübingen Üniversitesi Göz Bölümü, Retina departmanında 2005-2006; 2012-2013 ve 2015 yıllarında bilimsel çalışmalar yapmış ve tıbbi ve cerrahi retina birimlerinde görev yapmıştır. Tüm Avrupa Birliği ülkelerinde geçerli olan “European Board of Ophthalmology” diplomasını 2013 yılında almış ve “Fellow of European Board of Ophthalmology-FEBO” ünvanı kazanmıştır. Türk Oftalmoloji Derneği (TOD) Kornea ve Oküler Yüzey Birimi (2014), TOD Tıbbi Retina Birimi (2014) ve American Society of Retinal Surgeons (ASRS, 2014) aktif üyesidir.

Özel ilgi alanları; katarakt cerrahisi, retina hastalıkları ve cerrahisi ve pterjiyum cerrahisidir.

Sözkonusu alanlarda 5000’in üzerinde cerrahi vaka deneyimi mevcuttur. Uluslararası bilimsel indekslere giren 37 adet bilimsel makalesi yayınlanmış olup, bu makalelere 200’e yakın atıf yapılmıştır. Türkçe ve İngilizce saygın oftalmoloji kitaplarında bölüm yazarlığı ve çevirileri yapmıştır. Ulusal ve uluslarası bilimsel toplantılara çok sayıda sözlü ve poster sunumu, kurs eğitmenliği ve panel konuşmacısı olarak katılmıştır.

Almanca ve İngilizce bilen Prof.Dr. Cem Küçükerdönmez, evli ve iki çocuk babasıdır.

Opr.Dr. Hülya Bolu

1992 yılında Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden mezun olmuştur. Aynı yıl, İstanbul Göztepe Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde Göz Hastalıkları İhtisasına başlamıştır.

1997 yılında ihtisasını tamamladıktan sonra, Göz Hastalıkları Uzmanı olarak başladığı meslek hayatında, Devlet kurumları ve Özel olmak üzere çeşitli hastanelerde görev yapmıştır.

Son yıllarda, Katarakt Cerrahisinde kullanımı giderek yaygınlaşan ”Femtosaniye Lazer” cihazının Türkiye’de ilk kullanıcılarından ve lazerli katarakt cerrahisini yapan ilk hekimlerdendir. Çok iyi derecede İngilizce bilmektedir.

İLGİLENDİĞİ ALANLAR: 

Lazerli (Femtosaniye) Katarakt Cerrahisi

Refraktif Cerrahi (CLE, Multifokal, Trifokal, Torik Göziçi Lens implantasyonları)

Excimer Lazer Cerrahileri (Lasik, Lasek, PRK)

Astigmat ve Presbiyopi Tedavisi

Keratokonus Tedavileri (CXL, Ring Uygulamaları)

Pterygium Cerrahisi (Doku yapıştırıcılı ve greftli)

Glokom Tedavisi ( Tıbbi ve Cerrahi tedaviler)

SUNUMLAR
2012, 2013, 2014, 2016 yıllarında, KRCB’nin her yıl geleneksel olarak İstanbul’da düzenlediği ”Canlı Cerrahi Toplantıları”nda, Katarakt Cerrahı olarak görev almıştır.

2016— Şubat KRCB Canlı Cerrahi Toplantısı ( İstanbul)—- Katarakt cerrahisi canlı sunumu  (Callisto yardımlı Zeiss Trifocal Torik İOL implantasyonu)

2014— Şubat KRCB Canlı Cerrahi Toplantısı ( İstanbul )—- Türkiye’de ilk kez Femtosaniye Laser yardımlı katarakt cerrahisi canlı sunumu

2013— Şubat KRCB Canlı Cerrahi Toplantısı ( İstanbul ) —- Katarakt cerrahisi canlı sunumu (Restor Multifokal İOL implantasyonu)

2012— Konya Canlı Cerrahi Toplantısı — Katarakt Cerrahisi canlı sunumu        (Reviol Multifokal İOL implantasyonu)

2014 yılında, Türkiye’de ilk kez canlı olarak, Lazerli (Femtosaniye) Katarakt Cerrahisi ameliyatını yapmıştır.
KONUŞMALAR

2014 yılında, Ulusal Oftalmoloji Kongresi’nde ”Femtosaniye Lazer Yardımlı Katarakt Cerrahisi” konulu kurs sunumu yapmıştır.
2015 yılında, Ulusal oftalmoloji Kongresi’nde ”Multifokal Göziçi Lensleri” konulu kurs sunumu yapmıştır.

2016 yılında 13. Mart Sempozyumunda, ‘’Astigmatik Keratotomi’’ ve ‘’Femtolaser Platformları ve Karşılaştırmaları’’ konulu iki ayrı sunum yapmıştır.

2016 Yaz Sempozyumunda ‘Femtosaniye Lazer Yardımlı Katarakt Cerrahisi, Geleneksel Cerrahiden Farklılıkları, Avantaj ve Dezavantajları ‘’ konulu sunum için davetlidir.

2016 Ulusal Oftalmoloji Kongresinde ‘’Femtosaniye lazer Yardımlı Katarakt Cerrahisinde Arkuat Kesi Etkinliği’’ konulu sunum yapmak için davetlidir.

Halen, özellikle Katarakt ve Refraktif Cerrahi konularında aktif çalışmalarına devam etmektedir.

ÜYE OLDUĞU DERNEK ve KURULUŞLAR:

TOD    (Türk Oftalmoloji Derneği),
ESCRS (European Society of Cataract and Refractive Surgery),
ASCRS (American Society of Cataract and Refractive Surgery) ve
ISCRS  (International Society of Cataract and Refractive Surgery) derneklerine üyedir.
Ayrıca KRCB ( Katarakt ve Refraktif Cerrahi Birimi) aktif üyesidir.

Opr.Dr. Murat Fece

1966 Erzurum doğumludur. Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi mezunudur.

American Academy of Oftalmoloji ve European Society of Cataract and Refractive Surgery (Avrupa Katarakt ve Refraktif Cerrahi Derneği) üyesidir.

Özellikle katarakt ameliyatları ve refraktif cerrahi ameliyatları konularında üstün deneyim sahibidir. Modern fako cerrahisi, multifokal göz içi lensleri, lasik, femto lasik başlıca uğraşı alanlarını oluşturmaktadır. Fakik arka kamara göz içi lensleri (ICL), kornea çapraz bağ tedavisi(CXL), kornea içi halka(ICR) ve kornea nakli (keratoplasti) ilgi alanı içerisindedir.

İngilizce bilen Opr. Dr. Murat Fece evli ve iki çocuk babasıdır.

 

Eğitim aldığı ve çalıştığı kurumlar

Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi / Ankara

Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi – Göz Hastalıkları Ana Bilim Dalı / İzmir

 

Uzmanlık Alanı

Katarakt Cerrahisi (modern fako cerrahisi, multifokal göz içi lensleri)

Refraktif Cerrahi (gözlük kullanmamaya yönelik cerrahi çözümler)

LAZER (Lasik, Femto Lasik, Lasek)

Fakik göz içi lensleri

Kornea içi halka

 

Vaka Deneyimi

40.000 vaka deneyimi

 

Yabancı Dil

İngilizce, Fransızca

 

Üye Olduğu Dernekler

Türk Oftalmoloji Derneği

American Academy of Ophthalmology

European Society of Catacart and Refractive Surgery

 

Sahip Olduğu Sertifikalar

LASİK

ICL-ICL TORIC FAKİK IOL

INTACS CORNEAL IMPLANTS

KERARING

SCHWIND – HANSATOM – MORIA – SKBM MİKROKERATOM

TERY ASTIGMATOM

INTRALASE LASIK

 

Opr.Dr. Esat Çınar

Opr. Dr. Esat Çınar, 1976 Diyarbakır doğumludur. 1997 yılında İstanbul Üniversitesi İstanbul Tıp Fakültesini kazanmış, 2003 yılında iyi derece ile mezun olmuştur.

İhtisas eğitimini 2003-2009 yılları arasında İzmir Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi Göz Hastalıkları bölümünde tamamlayarak göz hekimi ünvanı kazanmıştır. 2012-2016 yılları arasında İzmir Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi Göz Bölümünde Yardımcı Doçent Olarak Glokom ve Kornea birimlerini yönetmiştir. Ege Üniversitesi Tıp Fakültesinde 6 ay boyunca Halk arasında göz nakli olarak bilinen ‘keratoplasti’ eğitimi almıştır. Ayrıca İzmir Üniversitesi Göz kliniğinde premature (erken doğan bebekler-ROP bakısı) göz muayenelerinin yapılması görevini aktif olarak yürütmüştür. Deney hayvanlarının Klinik ve labratuvar çalışmalarında kullanımıyla ilgili Dokuz Eylül Üniversitesi Tıp Fakültesinde 1 ay kurs görmüştür.

Özel ilgi alanları; katarakt cerrahisi (multifocal, trifokal, torik göziçi lensleri), lazer ile katarakt cerrahisi (Femtosaniye katarakt), keratoplasti (göz nakli), glokom cerrahileri (özellikle komplikasyon oranı düşük olan viskokanalostomi, deep sklerotomi gibi non penetran glokom cerrahileri), Excimer Lazer Cerrahileri (Lasik, Lasek, PRK) ve medikal retina hastalıklarıdır.

Uluslararası bilimsel indekslere giren çok sayıda bilimsel makalesi yayınlanmıştır. Ulusal ve uluslarası bilimsel toplantılara çok sayıda sözlü ve poster sunumu bulunmaktadır. Türk Oftalmoloji Derneği (TOD) aktif üyesidir. İngilizce bilen Op. Dr. Esat Çınar bir çocuk babasıdır.

;
Additionally, paste this code immediately after the opening tag: